احمدبنی جمالی بهترین وکیل اراک

وکیل اراک

     وقتی کسی با مشکل یا معضلی حقوقی در شهر اراک مواجه می شود اولین موضوعی که به ذهن او می رسد این است که با یک وکیل خوب در اراک موضوع را در میان بگذارد.

اما این آغاز راه است…

     چرا که برای پیدا کردن وکیل خوب یا بهترین وکیل نمی دانیم باید چه کار کنیم. به صورت سنتی اولین اقدام پرس و جو از دوستان و نزدیکانی است که احتمال می دهیم آن‌ها در این زمینه اطلاعات کافی دارند.

تجربه نشان داده است اصولا ما بیشترین اعتماد را به توصیه دوستان و نزدیکان داریم. به این صورت که اگر دوستی یا آشنایی از مهارت و تخصص یک وکیل برای ما تعریف کند ما به گفته های او اعتماد می کنیم و به احتمال خیلی زیاد پرونده خود را به او واگذار می کنیم.

     با این حال در بسیاری از موارد نمی توان به این شیوه عمل کرد. از جمله این که ممکن است شخصی را پیدا نکنیم که در این زمینه اطلاعاتی داشته باشد. در این صورت یافتن وکیل خوب به یک دغدغه اساسی تبدیل می شود.

     معمولا اشخاص برای رفع مشکل به گوگل مراجعه می کنند و جمله «بهترین وکیل اراک» یا «وکیل خوب در اراک» را جستجو می کنند.

اما واقعا بهترین وکیل در اراک یا هر شهر دیگری را چطور می توان تشخیص داد؟

احمد بنی جمالی وکیل اراک

     برای دیدن پرسش و پاسخ سوال های حقوقی به قسمت نظرات مراجعه کنید. شما هم می‌توانید سوال خود را مطرح کنید.

وکیل در اراک

     یکی از معیارهای اصلی برای یافتن وکیل خوب در اراک این است که مطمئن شویم وکیلی که انتخاب می کنیم وکیل پایه یک دادگستری باشد. شاید برای شما سوالی مطرح شود که مگر وکیل پایه دو یا بیشتر هم داریم؟

     در حال حاضر وکیل پایه دو نداریم اما از آنجا که کارآموزان وکالت در دوره کارآموزی هم امکان فعالیت و وکالت در بسیاری از پرونده‌ها را دارند و غالب کارآموزان نیز به موکل خود نمی گویند که کارآموز هستند ممکن است بعد از انعقاد قرارداد متوجه شویم که وکیل ما کارآموز است.

     از آنجا که کارآموزان وکالت در آغاز راه وکالت هستند و باید تحت نظارت و سرپرستی یکی از وکلای پایه یک فعالیت کنند ممکن است تجربه کافی برای انجام پرونده های خیلی مهم را نداشته باشند. لذا در واگذاری پرونده های با حساسیت بالا باید احتیاط کرد و پرونده را به وکیلی واگذار کرد که تجربه کافی در این رابطه داشته باشد.

بهترین وکیل اراک

     علاوه بر این وکلای دادگستری دارای دو صنف مجزا و جداگانه هستند. به این صورت که تعدادی از وکلا پروانه خود را از قوه قضاییه دریافت کرده اند و به وکلای مرکز مشاوران قوه قضاییه شهرت دارند. مابقی پروانه خود را از کانون وکلای دادگستری دریافت می کنند.

     از جهت تخصص و اعتبار و مهارت وکالتی شاید نتوان تفکیک دقیق و درستی بین این دو صنف وکیل قائل شد. اما واقعیت این است که وکلای کانون وکلا به نسبت وکلای مشاوران قوه قضاییه از استقلال بیشتری برخوردارند.

     همچنین به تجربه ثابت شده است وکلای کانون وکلا به دلیل دشواری آزمون و … معمولا از توانایی علمی و تخصصی بالاتری برخوردارند. هر چند این موضوع در همه موارد صدق نمی کند.

     با این حال اگر پرونده شما مرتبط با موضوعات سیاسی یا امنیتی است توصیه می شود از وکلای کانون وکلا وکیل خود را انتخاب کنید.

     برای تشخیص این موضوع به لوگوی سردر وکیل یا کارت ویزیت وکیل یا … اگر نگاه کنید متوجه خواهید شد که وکیل مورد نظر اصطلاحاً جزو وکلای کانونی است یا مشاوران.

     برای دیدن پرسش و پاسخ سوال های حقوقی به قسمت نظرات مراجعه کنید. شما هم می‌توانید سوال خود را مطرح کنید.

وکیل خوب در اراک

     اما واقعا ویژگی های یک وکیل خوب چیست؟ چه وکیلی را می توان به عنوان یک وکیل حرفه ای و تمام عیار به حساب آورد؟
یک وکیل حرفه ای باید ویژگی های زیادی داشته باشد. اما شاید بتوان به عنوان مهم‌ترین ویژگی چند مورد زیر را عنوان کرد:

 • تخصص و دانش حقوقی کافی برای دفاع از حقوق موکل

     اولین و مهمترین ویژگی یک وکیل خوب در اراک داشتن دانش کافی و معلومات حقوقی و تخصصی است. اگر وکیل دانش کافی نداشته باشد طبیعتا نمی تواند از حقوق موکل خود دفاع کند و بدیهی است که نتیجه خوبی عاید موکل نخواهد شد.

 • تعهد

     دومین رکن وکالت تعهد است. وکیل در برابر موکل خود متعهد به انجام امور وکالتی است.

     البته نباید پنداشت که وکیل نتیجه پرونده را برای موکل تضمین می کند. وکیل نمی تواند نتیجه دعوا را برای موکل خود تضمین کند و اگر چنین کند پای را از دایره اخلاق و اصول حرفه ای بیرون گذاشته است. چرا که تضمین نتیجه دعوا هم تخلف انتظامی است و هم در مواردی می تواند عنوان مجرمانه پیدا کند. پس نباید از وکیل چنین توقع نابجایی داشت.

     اما تعهدی که وکیل در برابر موکل خود دارد این است که تمام تلاش و کوشش خود را برای اثبات حقانیت موکل خود به کار برد.

     برای دیدن پرسش و پاسخ سوال های حقوقی به قسمت نظرات مراجعه کنید. شما هم می‌توانید سوال خود را مطرح کنید.

 • شجاعت

     سومین ویژگی بهترین وکیل اراک شجاعت اوست. در بسیاری از موارد وکیل ممکن است با تهدید و … مواجه شود. وکیلی که از شجاعت کافی برخوردار نیست ممکن است به دلیل نداشتن شجاعت به پرونده آسیب وارد کند.

 • به روز بودن

     با توسعه تکنولوژی و ابزارهای مدرن در حال حاضر اگر وکیل توان استفاده و به کارگیری از چنین امکاناتی را نداشته باشد قطعا با مشکل و معضل مواجه خواهد شد.

احمدبنی جمالی وکیل اراک

وکیل آنلاین در اراک

     با وجود توسعه روزافزون امکانات تکنولوژیک و استفاده از اینترنت به عنوان یکی از ابزارهای ضروری و اجتناب ناپذیر در دنیای جدید، بسیاری از وکلا در سراسر دنیا به صورت آنلاین فعالیت وکالتی خود را دنبال می کنند.

     وکیل آنلاین می تواند از طریق واتساپ با موکلین خود ارتباط تصویری برقرار کند و جلسه مشاوره به صورت آنلاین برگزار شود.

     امضای قرارداد وکالت نیز به صورت آنلاین انجام می شود.

     حتی در حال حاضر بسیاری از جلسات دادگاه هم از طریق ارتباط آنلاین انجام می شود و زیرساخت های آن کاملا مهیا و آماده است.

بهترین وکیل طلاق در اراک

     در زمانه ای زندگی می کنیم که بر اساس آمارهای رسمی از هر دو ازدواج یکی به طلاق ختم می شود. درخواست طلاق چه از سوی زوج و چه از طرف زوجه و حتی طلاق توافقی که طرفین با رضایت طرفینی به رابطه زوجیت پایان می دهند شاید درصد عظیمی از پرونده های دادگستری را تشکیل دهد.

     در بسیاری از موارد بانوان در شرایط بسیار دشواری به زندگی زناشویی ادامه می دهند. اما پس از مدتی احساس می کنند هیچ روزنه امیدی وجود ندارد و بهترین راه تقدیم دادخواست طلاق است. اما متاسفانه در قانون ایران یکی از دشوارترین دعاوی طلاق از سوی زوجه است.

     بسیاری از قضات در صدور رای طلاق تامل و تردید وسواس گونه ای به خرج می دهند. این گونه مسائل حضور وکیل اراک در چنین پرونده هایی ضروری کرده است.

     برای دیدن پرسش و پاسخ سوال های حقوقی به قسمت نظرات مراجعه کنید. شما هم می‌توانید سوال خود را مطرح کنید.

بهترین وکیل ملکی در اراک

     تورم افسار گسیخته سال‌های اخیر موجب افزایش قیمت املاک شده است. چه بسیار افرادی که پس از فروش ملک خود با افزایش بی سابقه قیمت آن مواجه می شوند.

     در چنین شرایطی معمولا معاملات دچار تزلزل و بی ثباتی می شود. فروشنده ها به بهانه های مختلف به دنبال فسخ معامله خود هستند. از طرفی اگر معامله فسخ شود و خریدار مجبور شود پول خود را پس بگیرد دچار خسارت غیر قابل جبرانی خواهد شد.

     در نتیجه طرفین به نوعی وارد دعوای ملکی می شوند.

     دعاوی ملکی و به طور کلی دعاوی حقوقی از ظرافت و حساسیت خاصی برخوردارند و کمترین خطایی در این دعاوی می تواند نتایج زیان باری به بار آورد.

     بنابراین بهترین راه این است که به «بهترین وکیل ملکی» در اراک مراجعه نمایید و پرونده خود را با او مطرح نمایید.

وکیل مهریه در اراک

     در حال حاضر مطالبه مهریه ابتدائاً باید از طریق دوایر اجرای ثبت انجام پذیرد. سابق بر این برای مطالبه مهریه زوجه حق داشت که دادخواست مهریه را به طرفیت زوج در محاکم دادگستری مطرح نماید یا این که بدون طرح دعوا در محاکم مستقیما به دفتر ازدواج مراجعه می نمود و تقاضای صدور اجراییه می کرد.

     اما متاسفانه فعلا تنها راه مطالبه مهریه از طریق تقاضای صدور اجراییه و مراجعه به اداره ثبت انجام می شود. در اجرای ثبت می توان حساب های بانکی و حقوق و سایر اموال زوج از جمله اتومبیل او را توقیف کرد. اما اگر واقعا زوج اموالی نداشته باشد باید دو ماه صبر کرد تا بتوان دادخواست مهریه را در دادگاه ثبت کرد.

     با این حال مطالبه مهریه هم مانند سایر دعاوی دارای ویژگی های خاص خود است و بهتر است توسط وکیل متبحر و با تجربه انجام شود.

وکیل کیفری اراک

     حجم عظیمی از پرونده های دادگستری به موضوعات کیفری اختصاص دارد. پرونده های کیفری می توانند عناوین متعدد و گوناگونی داشته باشند. اما به هر حال باید عنوان مجرمانه آن ها در قانون به نحو صریح و مشخص در قانون تعیین شده باشد.

     به عنوان نمونه ای از دعاوی کیفری که تقریبا هر روزه در دادگاه های کیفری مطرح می شود می توان به چند نمونه زیر اشاره کرد:

 • دعاوی تصرف عدوانی
 • دعوای کلاهبرداری و فروش مال غیر
 • دعوای توهین و افترا و قذف
 • دعوای ترک انفاق از سوی زوج
 • دعوای مزاحمت و ممانعت از حق
 • دعوای جعل

     برای دیدن پرسش و پاسخ سوال های حقوقی به قسمت نظرات مراجعه کنید. شما هم می‌توانید سوال خود را مطرح کنید.

بهترین وکیل مواد مخدر در اراک

     از جمله دعاوی کیفری که البته در دادگاه انقلاب رسیدگی می شود دعاوی مربوط به موضوع مواد مخدر هستند. مواد مخدر و خصوصاً مواد مخدر صنعتی مانند شیشه و … متاسفانه در میان جوانان دست به دست می شود.

     در حال حاضر بر اساس قانون مواد مخدر نگهداری بیش از ۳۰ گرم شیشه می تواند مجازات اعدام را در پی داشته باشد. با این حال مصرف شیشه به نحو سرسام آوری رو به افزایش است. به نظر می رسد مجازات اعدام هم چندان بازدارندگی زیادی نداشته است.

     با این حال در بسیاری از موارد افراد بی گناهی مورد اتهام قرار می گیرند. در مواردی ممکن است ماده مخدر را در اتومبیل کسی جاسازی کنند و بعد برای بدنام کردنش او را به پلیس معرفی کنند. در چنین شرایطی شخص متهم ضرورتا باید از وکلای دادگستری برای رفع اتهام از خود استفاده نماید.

بهترین وکیل انحصار وراثت در اراک

     درخواست انحصار وراثت جزو اولین اقداماتی است که وراث متوفی پس از فوت او باید انجام دهند. اما از آنجا که احتمالا هیچ یک از وراث تمایلی به پیگیری های اداری ندارند. این موضوع بعضاً موجب اختلاف می شود. ساده ترین راه این است که موضوع را به وکیل دادگستری واگذار نماییم. انجام این کار هزینه چندانی ندارد.

     برای دیدن پرسش و پاسخ سوال های حقوقی به قسمت نظرات مراجعه کنید. شما هم می‌توانید سوال خود را مطرح کنید.

سوالات متداول در حوزه های مختلف

     ۱-من مالک یه مغازه هستم که سرقفلی داره. و کلا ٢٠ متر مربع هست. مغازه من قدیمی هست و دیوارهای خیلی محکم و ضخیم داره. اخیرا متوجه شدم مستاجر دیوار های قدیمی را تراشیده. چند متر به مساحت مغازه اضافه کرده. اما از نظر ایمنی واقعاً مشکل پیدا کرده. با یه وکیل صحبت کردم گفت می تونم درخواست تخلیه بدم. به نظر شما می تونم ملک را تخلیه کنم؟ (پسرم هم مغازه را احتیاج داره.)

     – مستاجر شما در رابطه با مورد اجاره مرتکب تعدی و تفریط شده. شما به همین دلیل می تونید علیه ایشون دادخواست تخلیه بدین. ضمناً هیچ مبلغی هم بابت حق کسب و پیشه و تجارت به ایشون لازم نیست پرداخت کنید.

     ۲-من پدرم با کرونا فوت کرده. تو وصیت نامه نوشته که ٣ دانگ خونه مال من باشه. چون من خیلی بیشتر از بقیه بهش رسیدگی کردم. ولی وصیت نامه پدرم چون سواد نداشته را یکی از اقوام دور ما که تو دادگستری کار می کنه براش نوشته. خواستم بدونم که برادرها و خواهرم آیا می تونن ادعایی داشته باشند؟

     – وصیت نامه باید تمام اش به خط و امضای کسی باشه که وصیت می‌کنه. اگر اون شخص سواد نداشته باشه حتماً باید در دفتر اسناد رسمی وصیت کنه. وگرنه وصیت نامه بی اعتبار خواهد بود. متاسفانه وصیت نامه شما هم از نظر قانونی اعتبار نداره. مگر این که برادر ها و خواهر شما وصیت پدر را قبول کنند.

رزرو وقت مشاوره ۰۹۳۰۵۵۱۳۱۴۷
WhatsApp
4.9/5 - (102 امتیاز)

99 دیدگاه‌ها

 1. سلام
  ببخشید ما یه زمینی داریم در منطقه طرمزد اراک که هم سند داریم و هم تقسیم نامه و تا الان مشکل نداشتیم. از پارسال یکی از مجاوری ما ادعا کرده که قسمتی از زمین اون تو زمین های ما افتاده و با تراکتور اومده داخل زمین ما و قسمتی از رمیعما را شخم کرده. ما دعوا کیفری طرح کردیم که طرف تبرعه شد. قاضی گفت حقوقی شکایت کنید. الآن باید چه کار کنیم؟

  • سلام و درود
   ممنون از توجه شما به مقاله بهترین وکیل اراک
   اول باید بررسی کرد که عنوان شکایت کیفری شما چی بوده و چرا رد شده. ممکنه با عناوین مجرمانه دیگه بشه مجدداً اقدام کیفری انجام داد. با این حال اگر تنها راه حقوقی باز باشه هم با توجه به اینکه بند مالکیت دارید به راحتی میشه دعوای خلع ید مطرح کرد. البته پرونده باید کامل مطالعه بسه

 2. سلام استاد گرانقدر
  یه سوال داشتم و اگر ممکنه جواب بدید اونم اینه که اگر رأی دادگاه صادر شده باشه و طرف رضایت بده جرم از بین میره و زندانی آزاد میشه؟

  • با سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل در اراک
   پاسخ به سوال شما خیلی مفصل هست. به این صورت که اگر جرم ارتکابی قابل گذشت باشه بعد از گذشت شاکی همه چیز تموم میشه واگر محکوم زندان باشه فوراً آزاد میشه. اما اگر جرم ارتکابی از جمله جرایم غیرقابل گذشت باشه الزاماً زندانی آزاد نمیشه اما گذشت شاکی حتی در این مورد هم تاثیر مثبت در پرونده داره

 3. با سلام و تشکر از سایت خوب حضرتعالی
  بنده پارسال نسبت به خرید یک دستگاه اتومبیل سانتافه بصورت اقساط از یک شرکت لیزینگ اقدام نموده ام ، بعد ازتحویل خودرو با توجه به اینکه به شرکت بدهکار بودم ، سند در رهن شرکت لیزینگ ماند ، حال همسرم نسبت به صدور اجرائیه جهت مطالبه مهریه خود اقدام نموده است ؛ آیا باتوجه به افزایش قیمت خودرو و مبلغ رهن ، ایشان از طریق اداره ثبت می توانند نسبت به بازداشت مازاد ارزش مبلغ ریالی خودرو اقدام نمایند؟ در صورت صلاحدید جنابعالی به مشاوره یا راهنمایی بیشتر ، لطفا از طریق ایمیل ذیل با بنده تماس بگیرید . amirrezai1366@gmail.com

  • با سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   با وجود ابهام و اجمالی که در سوال وجود داره ولی به طور کلی میشه این طوری پاسخ داد که تا سقف طلب زوجه بابت مهریه تمام اموال زوج بجز مستنثنیات قابلیت توقیف دارند.
   بنابراین اگر زوجه از این موضوع اطلاع داشته باشه می‌تونه اقدام کنه. ولی اصولاً تا زمانی که سند اتومبیل به نام شما نشده در استعلام پلیس راهور مشخص نمیشه که اتومبیل به نام شماست.

 4. با سلام
  یک سوال داشتم از خدمت شما ، اگر شخصی در سال ۱۳۹۵ مرتکب جرمی شود ولی دادگاه پیگیری نکند ؛ اون جرم از سابقه اش پاک میشه؟؟؟ من پرسیدم از یک وکیل در دادگاه اراک گفت بسته به جرم هست

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   مطابق ماده ۱۰۷ قانون مجازات اسلامی بعد از ارتکاب جرم اگر اقدامی انجام نشود اون جرم مشمول مرور زمان میشه و طبیعتا دیگه قابلیت پیگیری نداره. در مورد جرائم درجه هفت و هشت بعد از گذشت ۵ سال این اتفاق می افته. توضیحات بیشتر را در ماده مربوطه می تونید مطالعه کنید.

   • با عرض ادب
    برای بنده یک جریمه راهنمایی و رانندگی ثبت شده در حالیکه اون زمان ماشین داخل پارکینگ خانه بوده ؛ چطوری و کجا شکایت کنم ؛ متشکر

    • سلام
     باید به اداره اجرائیات پلیس راهور مراجعه بفرمایید و شکایت کتبی خود را آن اداره تقدیم کنید.

 5. سلام
  من به مغازه از شوهرم به ارث رسیده که سرقفلی هست یه وکیل گرفتم و برای تجویز انتقال منافع شکایت کردیم و دادگاه به نفع ما رأی داد اما نشد که ظرف شش ماه سند را منتقل کنم و الان بعد از یکسال شرایط انتقال مهیا شده میخواستم بدونم باید الان چکار کنم. ممنون میشم اگه جواب بدین

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   متاسفانه چاره ای جز طرح دوباره دعوا ندارید. البته با توجه به رأی سابق شما که دادگاه حکم به تجویز انتقال منافع صادر کرده نباید کار سختی در پیش داشته باشید و به نظرم خیلی زود به نتیجه خواهید رسید

   • سلام وقت بخیر
    من یه زمینی خریدم چهار ماه پیش که تو قولنامه نوشتیم پنج دقیقه اب در ده روز ولی چهار ماهه هی امروز فردا میکنه میتونیم شکایت کنیم خسارت ابن چهار ماه رو بگیریم ازش ؟

 6. سلام جناب وکیل
  من همسرم فوت کرده و یه آپارتمان از ایشون به ارث رسیده. من و دو تا دخترام وارث هستیم. یه نفر می گفت اگر بابت مهریه ام خونه را بردارم دیگه لازم نیست مالیات بر ارث پرداخت کنم. دخترهای من راضی هستند و مهریه ام زیادتر از آپارتمانه. آبا این موضوع صحت داره؟

  • با سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   بله همین طوره. مطابق ماده ۱۴۴ قانون مالیاتهای مستقیم مهریه و پاره ای اموال دیگر از پرداخت مالیات معاف هستند.

 7. همسر من اجراییه کشیده و از اجرای ثبت کارشناس آمده برای کارشناسی. با چند نفر مطلع که صحبت کردم گفتند خونه جزو مستثنیات دین هست و خانمم نمی تونه بابت مهریه توقیف کنه. اگر ممکنه راهنمایی کنید

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   بله منزل مسکونی به اندازه ای که در شأن بدهکار باشه بابت بدهی توقیف نمیشه. اما گاهی ممکنه به هر دلیلی کارشناس منزل شما را مازاد بر شأن تشخیص بده و مزایده برگزار بشه.،باید مراقب باشید و پیگیری کنید و در مواقع لازم اعتراض کنید

 8. سلام
  جناب وکیل من مالک یه مغازه هستم که سرقفلی آش مال یه نفر دیگه است. این مغازه سی سال سلمونی بوده و حالا تبدیل شده به موبایل فروشی. خواستم بدونم ما می تونیم حکم تخلیه بگیریم یا نه؟

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   مطابق بند ٧ ماده ١۴ قانون موجر و مستاجر سال ۵۶ شما می تونید دستور تخلیه را بگیرید. البته برای اظهار نظر دقیق لازم است که موارد دیگری هم بررسی بشه. مثل اینکه آیا اصلاً قرارداد اجاره شما مشمول قانون سال ۵۶ هست یا نه و خیلی نکات دیگه

 9. سلام آقای بنی جمالی خسته نباشید یک سوال داشتم پیامکی از طرف یکی از اقوام با این مظمون که شما خانوادگی کلاه بردار هستید پیام آمده آیا همه ی خانواده می توانیم از این شخص شکایت کنیم؟

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   با توجه به این که مخاطب پیامک همه اعضای خانواده بودن هر یک از اعضای خانواده شما می تونن علیه ایشون تحت عنوان افتراء شکایت کنند

   • سلام وقت بخیر من از همسرم حق طلاق بدون قید و شرط بصورت وکالت بلاعزل دارم و ۲۶۰ سکه مهریم هست ایشون صاحب یک منزل سه میلیاردی که برای تعاونی است و سندش هنوز زده نشده و یک زمین دویست میلیونی بدون سند در روستا و یک سهم از مغازه تجاری ارث پدرش در مرکز شهر میباشد…و صاحب دو فرزند دختر سنین ۱۳ و ۲۲ ساله هستم… اگر بخواهم بنابه عدم‌ سازگاری بین من و همسرم اقدام به طلاق کنم چه حقوقی به من و دخترانم میرسد؟ و حضانت آنها با کیست.. ممنونم

    • سلام
     ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
     واقعیت اینه که مهریه ربط چندانی به طلاق نداره. به این شکل که شما چه طلاق بگیرید چه به زندگی مشترک خود ادامه بدید می تونید مهریه خودتون را مطالبه کنید. سهم الارث همسرتان قابل توقیف هست. همچنین سایر اموال ایشون. فرزندان هم (اعم از دختر یا پسر) در هر سنی اگر نیاز مالی داشته باشند پدر باید هزینه های ضروری زندگی آنها را تحت عنوان نفقه پرداخت کنه.

 10. سلام جناب وکیل
  من یه آپارتمانی به یه شخصی اجاره دادم که باید اول مهر امسال خالی می کرده. اما ایشون برامح پیامک فرستاده که تا سال آینده قراردادها را دولت تمدید کرده! الان ما باید چه کار کنیم. من این ساختمان را برای ازدواج پسرم احتیاج دارم؟

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   در حال حاضر شوراهای حل اختلاف بر اساس بخشنامه ستاد ملی کرونا دستور تخلیه اماکن استیجاری را صادر نمی کنند مگر این که موجر ثابت کنه برای نیاز فرزندان یا تعمیرات اساسی لازم داره خونه تخلیه بشه. چند شرط دیگه هم هست که می تونید به متن مصوبه مراجعه کنید.

 11. سلام ، یک شخصی اگر یک مبلغی را به یک نفر قرض بدهد بعد اون طرف پول را پس نده ، اونیکه پول را داده باید چطوری شکایت کنه ؟ یک نفر از دوستان مشترک شونم هم شاهد قضیه بوده ؟ متشکر

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   باید دادخواست مطالبه وجه طرح کنید. اگر مبلغی که قرض داده شده کمتر از ٢٠ میلیون تومان هست باید در شورای حل اختلاف مطرح کنید. اما برای مبالغ بالای ٢٠ میلیون تومان باید به دادگاه مراجعه بفرمایید.

 12. سلام جناب وکیل
  من یه چک دارم که مبلغش ٢٠٠ میلیون تومنه و کسی که به من داد در وجه من نوشته چک را و حواله کردش هم خط زده. خواستم با پشت نویسی به کسی بدم که گفت چون حواله کرد خط خورده باید خودت بگیری. می خواستم بدونم درسته این؟

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   در حال حاضر رویه واحدی در این خصوص وجود ندارد. به این صورت که بعضی از محاکم معتقدند که اگر در چک حواله کرد خط خورده باشد قابلیت انتقال به دیگری را ندارد. بعضی از محاکم نیز چنین اعتقادی ندارند. با این حال بهترین راه این است که کسی که چک در وجه او نوشته شده وجه آن را وصول نماید.

 13. سلام
  من اشتباهی یه مبلغی به حساب کسی ریختم. هر چقدر تماس می گیرم درست جواب نمی‌دهد و طفره می‌ره. به تظرمع می‌خواد اذیت کنه. میخواستم شکایت کنم باید کجا برم؟

  • با سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   متاسفانه در حال حاضر رویه واحد و مشخص و روشنی در محاکم کشور وجود نداره. مطابق قانون مدنی «هر کس مالی به دیگری بدهد ظاهر در عدم تبرع است بنابراین اگر کسی چیزی به دیگری بدهد بدون اینکه مقروض آن چیز باشد‌ میتواند استرداد کند.» یعنی شما باید ثابت کنید که بدهکار نبوده اید.

 14. با سلام وخسته نباشید
  حدود یکسال هست پدرم فوت شدن وبرای یه سری اموال پدر نیاز به امضای خواهرم داریم ولی خواهرم معتاد به مواد وسابقه دزدی داره واصلا اهمیت نمیده وبرای ما مشکل ساز شده
  میخاسم بپرسم راهکار قانونی برای این افراد چیه
  آیا ما میتونیم چون ایشون صلاحیت نداره بدون ایشون کارای پدر رو انجام بدیم. لطفا راهنمایی بفرمایید🙏

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   با وجودی که سوال خیلی مبهم هست ولی به طور کلی برای تقسیم اموال متوفی نیازی به رضایت کسی نیست و باید دادخواست تقسیم ترکه داد و اموال توسط دادگاه به مزایده گذاشته میشه و به نسبت سهم هر کس تقسیم خواهد شد.

 15. سلام .من حدود ۲۵ سال در یک تولیدی به عنوان دوزنده کار می کردم.ولی فقط۱۹ سال برام بیمه رد کردن. هرموقع کارشناس بیمه میومد کارگاه من رو قایم می کردن. تا اینکه چندماه پیش گفتن چون کرونا شدید شده چند وقت نیا تا بهت اطلاع بدیم. بعد از سه ماه رفتم گفتن دیگه نمیخواد بیای.حالا من با بچه کوچیک حقوقی هم ندارم و سرپرست خانواده هستم. بیمه رو هم تو این چندماه رد نکردن. من رفتم شکایت کردم گفتن دیر اومدی ولی شکایت کردم بعد از محل کارم گفتن شکایتتو پس بگیر ماهم مابقی بیمه ات رو رد میکنیم و دوباره بیا ولی بعد از پس گرفتن شمایتم من رو سر دوندن و کاری برام نکردن‌. میخوام ببینم آیا میتونم دوباره شکایت کنم؟ برای اون سه ماه غیبت چه کار کنم؟

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   بله برای شما این امکان وجود داره که مجدداً در اداره کار طرح دعوا کنید. با توجه به اینکه خود اونها گفته بودند برای کرونا برید خونه شما این موضوع را با شهادت شهود می تونید ثابت کنید

 16. سلام
  جناب وکیل من سال ٩٨ به یکی از اقوام ۵٠ میلیون تومان پول قرض دادم که مثلاً ٣ ماه بعد بده. الان بعد دو سال که سرکارم گذاشته با این ماه و اون ماه کردن می‌خوام شکایت کنم میگن فقط ۵٠ میلیون را فقط میتونم بگیرم و خسارت تعلق نمی گیره چون اظهارنامه ندادم. ابن خیلی بی انصافی هست. الآن ۵٠ میلیون دیگه ارزشی نداره

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   برای احتساب خسارت تاخیر شما باید ثابت کنید که این مبلغ را مطالبه کردید. بنابراین از تاریخ مطالبه خسارت تاخیر تعلق می‌گیرد. اظهارنامه یک روش مرسوم برای اعلام مطالبه است اما تنها روش نیست. لذا شما می تونید از طریق شهادت شهود هم ثابت کنید که طلب خودتون را مطالبه کردید.

 17. سلام
  برای گرفتن جهیزیه می خواستم اقدام کنم گفتند باید سیاهه داشته باشید. ما سیاهه نگرفتیم. چطوری میتونیم جهیزیه تموم را بگیریم؟

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   معمولاً در دادخواست استرداد جهیزیه سیاهه را هم پیوست می کنند و دلیل خیلی خوبی هم به حساب میاد. با این حال شما اگر سیاهه ندارید لیست اقلام جهیزیه را تهیه کنید و از چند نفر که از شرایط جهیزیه آگاهی دارند بخواهید که پای لیست را امضاء کنند. فاکتور اجناس را هم همراه داشته باشید.

 18. سلام
  من برادرم طبقه دوم خونه پدرم را در زمان حیات پدرم ساخت و اونجا زندگی می کرد. حالا پدرم فوت کرده. چطوری باید تقسیم کنیم؟ طبقه بالا مال برادرم میشه؟

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   برادر شما تنها مالک اعیانی است و کارشناس قبمت اعیانی را مشخص خواهد کرد که نسبت به قیمت کل ملک ارزش چندانی ندارد. در هر صورت ملک نهایتاً به نسبت سهم هر کس تقسیم می شود.

 19. سلام؛ جناب وکیل محترم ؛ برای تغییر تاریخ تولد در شناسنامه هم میشه وکیل گرفت ، من راه و چاه کارهای اداری نمیدونم و حوصله هم ندارم و اینکه هزینه اش چقدر میشه ؟ چون احتمال میدم کار سختی نباشه ؛ تشکر

  • سلام
   از این که به مقاله وکیل اراک توجه دارید ممنونم
   اول باید مشخص بشه که میزان تغییر تاریخ چقدره. اگر بیشتر از ۵ سال باشه در صلاحیت ثبت احوال هست و اگر کمتر باشه در صلاحتی دادگاه. در هر حال این کار انجام پذیر هست. هزینه هم براساس اسناد و مدارک شما به صورت حضوری اعلام خواهد شد.

 20. با سلام ؛ من پارسال تو محرم با یک‌ عابر پیاده تصادف کردم ؛ بخاطر طولانی شدن روند دادگاه ؛ پول دیه را بیمه نداده تا امسال ؛ الان مابه التفاوت افزایش دیه را بیمه پرداخت نمکیند ؛ میتوانم از شرکت بیمه شکایت کنم ؟

  • سلام
   سپاس از توجه شما به مطلب وکیل خوب در اراک
   در مورد تعهدات بیمه گر باید بررسی کرد که ایا شرکت بیمه تعهد به پرداخت مابه التفاوت افزایش دیه داشته یا نه. اگر شرکت بیمه متعهد به پرداخت بوده و درحال حاضر از پرداخت تعهدات خودش شونه خالی میکنه باید به طرفیت شرکت بیمه طرح دعوا کنید.

 21. سلام ؛ اقای وکیل من با یک پسر دوست بودم و از طریق واتس اپ به هم پیام میدادیم ؛ اون حالا از یکسری پیام هامون اسکرین شات گرفته و من تهدید کرده اگر بهش پول ندهم ؛ اون اسکرین شات ها را برای خانواده ام میفرسته ؛ رفتم پلیس فتا شکایت کردم ولی ترسیدم خودم را بخاطر ارتباط با نامحرم بگیرن ؛ چه کار باید بکنم

  • سلام
   از توجه شما به مقاله وکیل اراک ممنونیم
   نگران نباشید و شکایت خود را دنبال کنید.

 22. سلام
  دیروز یک نفر به من زنگ زد و گفت که از رادیو هست و من برنده سفر به عتبات شما و برای اینکه کمک هزینه سفر را برای من واریز کنم باید بروم پشت عابر بانک و کارتم بزنم داخل عابر تا برام پول واریز کنم ؛ من هم رفتم ولی رمر دوم و اول کارتم ندادم به طرف ؛ ولی له محض زدن کارتم داخل عابر ؛ مبلغ ۱۰ میلیون از حسابم کم شد و رفت حساب یکی دیگه ؛ شکایت هم کردم ؛ میگن با اسکیمر کارتم هک کردن ؛ من میتوانم از بانک شکایت کنم بخاطر عدم امنیت کارت بانکیشون ؟

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   متاسفانه کلاهبرداری های اینترنتی رو به افزایش است و روزانه تعداد زیادی از هموطنان ما قربانی شگردهای جدید کلاهبردارها می شوند. اما در خصوص مورد شما بانک مرتکب تقصیری نشده است تا بتوان علیه بانک طرح دعوا یا شکایت کرد. ولی باید به سرعت شکایت خود را در دفاتر خدمات قضایی تحت عنوان کلاهبرداری ثبت کنید تا از طریق پلیس فتا شخص مجرم دستگیر شود.

 23. سلام
  من پارسال با دوستم مشارکتی یک زمین خریدم تو گاوخانه بصورت قول نامه ای ؛ سه دانگ سه دانگ ؛ قرارمون شد تا با هم یک ساختمان بسازیم و بفروشیم و اینجوری کاسبی کنیم ؛ من سرمایه ساخت دادم و شروع کردیم و قرار بود اونم وسط ساخت ؛ پول بیاره ولی نتوانست در عوض چک میداد به کارگرها و مصالح فروش و اینها ؛ بعد که ساختمان تمام شد اون سهمش به من فروخت گفت که بخاطر چک ها پول لازمه ؛ الان من متوجه شدم اون قبل از فروش ملکش به من ؛ زمین به چند نفر دیگه زودتر فروخته ؛ من باید چه کار کنم ، چک ها را هم‌پاس نکرده هر روز طلبکارها میان جلو خانه ما ؛ که ما به هر دو نفرتون جنس دادیم و اعتماد کردیم

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل خوب در اراک
   متاسفانه شریک شما مرتکب جرم فروش مال غیر شده. باید از ایشون شکایت کنید.

 24. سلام
  اقای وکیل ببخشید من خانمم دوسال نیم میشه تو عقدیم الان ششم ماهه اختلاف داریم و. مهریه گذاشته اجرا و ۲۰ تاسکه دادخاست داده، و وسایل زندگی که من تهیه کردم از جمله لباس شویی یخچال و… رو مخفی کرده بود ما هم با تامین خاسته پیدا کردیم و ۲۴ ام جلسه استرداد جهیزیه داریم داریم، سوالم اینه که استرداد جهیزیه یعنی چه؟ آیا وسایل رو جای مهریه قرار میدن؟ شکایت خانمم هم ترک انفاق و تهدید بوده که از نفقه من تبرعه شدم و تو این مدت که پیش چند تا قاضی که بودیم دستش رو شده که من آدم پاک و غیر سیگاری و ساکت هستم، و سوال آخر اینه که ترس این که حق طلاق با کی میشه دارم

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   استرداد جهیزیه یعنی خانم قصد دارند جهیزیه را که به خونه شما آوردن را برگردونند. جهیزیه به مهریه ارتباطی ندارد. ضمنا خانم برای استرداد جهیزیه باید مدارک کافی داشته باشند از جمله سیاهه یا فاکتور خرید لوازم. به هر حال لوازمی که شما خریداری کردید را نمی تونند بگیرند. اختیار طلاق هم باشماست.

 25. سلام جناب وکیل اراک ؛ مادر من پارسال از پدرم جدا شدند بصورت توافقی؛ من میخوام کفیل ایشان بشوم و به خدمت سربازی نروم ؛ لطف میکنید راهنمایی بفرمایید که به کدام قانون باید مراجعه کنم تشکر

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   شما باید به آیین نامه ای که سازمان نظام وظیفه در مورد شرایط کفالت مصوب کرده مراجعه بفرمایید.

 26. سلام‌؛ من یک مغازه خریداری کردم امسال ؛ با حق سرقفلی اون ؛ الان متوجه شدم که سرقفلی مغازه متعلق به صاحب مغازه نبوده و سرقفلی مال کسی دیگری هست ؛ این عمل فروشنده جرم هست یا نه ؟ بعد کجا شکایت کنم ؛ شما امکانش هست که اقدامش کنید و هزبنه حق الوکالش چقدر میشه ؟؟ تشکر

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل خوب در اراک
   بله اقدام فروشنده به نوعی کلاهبرداری و فروش مال غیر محسوب میشه و قابل پیگیری است. در مورد حق الوکاله باید حضوری تشریف بیارید تا با توجه به شرایط کارو دشواری آن میزان دقیق آن تعیین بشه

 27. باسلام ، جناب وکیل اگر یک نفر به شخص وعده ازدواج بدهید بعد زیر قولش بزند ؛ امکان شکایت از اون فرد هست یا خیر ؟

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   وعده ازدواج به خودی خود مطابق قانون هیچ تعهدی ایجاد نمی کند و شخص الزامی ندارد که حتما با شخصی که اصطلاحا نامزد کرده ازدواج کند. اما اگر به واسطه این وعده طرف مقابل را فریب داده و مالی یا منافعی از او به دست آورده می توان علیه آن شخص شکایت کیفری مطرح نمود.

 28. با سلام / من یک ماشین سمند از یک بنگاه در شهر ملایر قولنامه کردم به شرط سالم بودن ، بعد از معامله متوجه شدم که سرسلیندر خودرو ترک داشته و موتور ماشین قبلا پیاده شده بود و تعمیری هست ، در قولنامه کل خیارات معامله اسقاط شده بوده ، ایا راهی هست که من از بنگاهدار شکایت کنم

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل خوب در اراک
   اگر اقدامات فروشنده به نحوی بوده که باعث شده که شما متوجه عیب و ایراد ماشین نشوید به نظر می رسد که در معامله شما تدلیس رخ داده و شما می توانید با استناد به خیار تدلیس معامله را به هم بزنید ولو اینکه در قرار داد نوشته شده باشد که کافه خیارات اسقاط شده است. به این دلیل که خیار تدلیس در هر حال شامل آن نمی شود.

 29. سلام اقای وکیل ؛ من یک جایی برای کار رفتم و قراداد یک ساله بستم اولش ۵۰ت هم سفته دادم اما الان بعد دو ماه ایشون هیچ حقوقی بهم ندادن و محیط کار واقعا بدرد بخور نیس من دیگه نمیخام برم ایشون میگه باید خسارت بدی و سفته هارو اجرا میزارم الان چکار میتونم بکنم

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل خوب در اراک
   اقدام کارفرما واجد وصف کیفری است و به نحوی قصد سوء استفاده از شما را داره. بابت حقوق معوقه خودتون به اداره کار مراجعه بفرمایید. در خصوص سفته هم یک اظهار نامه برای ایشون ارسال کنید و موضوع را توضیح بدید که سفته را برگردونه وگرنه کارش مجرمانه است

 30. من یک ماشین از ایران خودرو خریداری کردم دو سال پیش ؛ امسال که میخواستم بفروشم ماشین را ؛ خریدار رفته تست رنگ ؛ مشخص شده ماشین از کاپوتش تعویصی هست ؛ و از داخل کارخانه معیوب بوده ؛ میتوانم علیه ایران خودرو شکایت کنم

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل خوب در اراک
   اگر احساس می کنید دلایل اثباتی شما برای این موضوع کافی است امکان طرح دعوا علیه ایران خودرو را دارید.

 31. سلام‌ ؛ من دیروز یک پیام از یک فرد ناشناس برای من امده که در صورتی که یک مبلغی به حسابش نریرم ؛ عکس های شخصی من را پخش میکنه ؛ من باید کجا شکایت کنم

 32. سلام ؛ با عرض معذرت ؛ حق الوکاله شما جهت پذیرش یک پرونده کیفری در خصوص کلاهبرداری یک ملک در شمال شهر تهران چه میزان می باشد ؛بخاطر مشکلات جسمی و حرکتی بنده قادر نیستم که مسافرت کنم آیا امکانش هست شما تشریف بیاورید به محل سکونت اینجانب ؛ با تشکر از وقت و حوصله ای که جهت پاسخگویی به سوالات مردمی میگذارید . ارادتمند شما حیم الدین سالارزاده

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل خوب در اراک
   اصولا تعیین حق الوکاله بعد از مطالعه کامل پرونده و مشخص شدن دشواری های کار امکان پذیر خواهد بود. اگر پرونده شما بعد از مطالعه، قابلیت دفاع داشته باشه وکالت شما را قبول می کنم.

 33. سلام بنده …… هستم یک روز قبل از سال جدید بنده از نمایشگاه خودرو پراید شرایطی خریدم مبلغ۱۵ میلیون تومان به عنوان پیش پرداخت دادم و مبلغ ۱۵ هم برج ۲ قرار بود پرداخت کنم ۵ روز ماشین پیش من بود که متوجه شدم تصادف شدیدی داشته وبه نمایشگاه گفتم ولی قبول نکردند الان پنج روزه که ماشین رو تحویل داده ام ولی پول بنده را نمی دهند از شما مقام محترم تقاضای رسیدگی و کمک را دارم

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   بهتر بود که موضوع را از طریق اظهارنامه به اطلاع فروشنده می رساندید. چرا که تحویل دادن ماشین به او کار منطقی و درستی نبوده. بهر حال از اوضاع واحوال پرونده به نظر می رسد باید مبادرت به طرح دعوای فسخ نمایید. علت فسخ هم می تواند تدلیس یا عیب باشد.

 34. سلام خسته نباشید، شوهر محجور پدرش خرجی رو بده،پدرش قیوم و مال و اموال زیادی داشته باشه، میشه اموال پدر شوهر را توقیف کرد برا مهریه،ممنون و تشکر

  • سلام
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   پدر تکلیفی به پرداخت مهریه فرزندش ندارد. بنابراین در فرض سوال شما نمی توان اموال پدر شوهر را توقیف نمود.

 35. سلام وقتتون بخیر..خانومی ۲۳ ساله هستم از اوایل زندگی همسرم شدیدا زورگو بداخلاق و بی ادب بودن بارها و بارها من مورد ضربه و کتک های ایشون قرار گرفتم…ایشون ۳ سال اول زندگی معتاد به مواد بودند بعدش ترک کردند و الان اعتیاد به الکل دارند که باعث شده شکاک و بدگمان باشند هفته پیش گوشی موبایل منو شکوند پسرمم ازم گرفت و از خونه بیرونم کرد من منزل پدرم هستم میشه بگید چیکار میتونم بکنم برای طلاق و گرفتن پسرم؟

  • سلام
   وقت بخیر
   ممنون از توجه شما به مقاله وکیل اراک
   شما برای ضرب و جرح هایی که انجام شده باید با پلیس ۱۱۰ تماس می گرفتید و گزارش پلیس می توانست نشانه ای از سوء رفتار همسر شما باشد. یا اینکه به صورت توافقی طلاق بگیرید. اگر برای طلاق توافقی همراهی نکرد میتونید حقوق مالی خودتون از قبیل مهریه و … را مطالبه کنید. اقدامات زیادی میشه انجام داد که شاید در حد کامنت نشه توضیح داد.

 36. سلام چند چند ماهه پیش موقع ساتحویل دو نفر موتور پدرمو انداختن و یکیشون با چاقو دست پدرمو زخم کرده و یکیشون با چوب از پشت سر ضربه زده ب پاشون نامه پزشک قانونی هم موجوده توی پرونده این اقایی ک چاقو زدن قبول نمیکنه ک کار خودشون بوده سنشون قانویی نیس قاضی حکم نهایی دادن رد کردن قسامه رو ولی پدر من قسم خوردن ما چکار کنیم؟میشه جواب بدید ممنونم

 37. با سلام و احترام خدمت حضرتعالی
  یه سوال داشتم از حضورتان و آن اینست مه شرکت تعاونی مسکن که یه ساختمان چند طبقه را ساخته است و اکنون حدود ۵-۶ سال است ساکنین در آنجا سکونت دارند. آیا هیچ الزامی برای شرکت تعاونی برای سند گرفتن وجود ندارد؟ چون هیچ اراده ای برای انجام کارها و اخد سند تفکیکی ندارد و تمام ساکنین را گرفتار کرده است.
  بسیار سپاسگزارم از شما

  • سلام و ارادت
   باید دید واقعا چه توافقی بین شرکت تعاونی با اعضاء بوده. منظورم قرارداد فی ما بین شرکت و اعضا است. در هر صورت اگر شرکت تعاونی ملزم به گرفتن سند بوده و الان سر باز می زنه میشه از طریق محاکم دادگستری الزامش کرد.

 38. سلام وقت بخیر من برادرم چند ماه پیش تصادف کردن و فوت کردن ماشین مقابل هم فوتی و زخمی داشتن برادرم مقصر شناخته شد و رای دادگاه صادر شد و گفته بود که بیمه دیه فوتیها و مجروحین رو پرداخت کنه ولی جزییات ننوشته بود حالا طرف مقابل رفته اعتراض زده که چرا اسم زخمیها رو نبرده و ننوشته چقدر بیمه باید پرداخت کنه ایا پرونده باید بره تجدیدنظر؟ایا اعتراضش الکیه یعنی قاضی میتونه ردش کنه ؟بنظرتون وکیل بگیریم یا لازم نیست ممنون

  • سلام
   وقت بخیر
   اصولا همه آرای دادگاه ها قابل تجدید نظر هستند (به جز موارد استثنائی). در مورد وکیل هم طبیعتا اگر با همراهی وکیل پرونده را پیگیری بفرمایید خیلی بهتره.

   • سلام یعنی ما که مقصر هستیم و پذیرفتیم اعتراضیم نداریم نمیتونیم رای دادگاه رو ببریم بیمه برای دیه اخه طرف مقابل اعتراض کرده اونم اعتراضش بی خود بوده یعنی نمیشه خود قاضی اعتراض رو قبول نکنه که تجدید نظر نره ممنون تز پاسخگویتون

 39. سلام یعنی ما که مقصر هستیم و پذیرفتیم اعتراضیم نداریم نمیتونیم رای دادگاه رو ببریم بیمه برای دیه اخه طرف مقابل اعتراض کرده اونم اعتراضش بی خود بوده یعنی نمیشه خود قاضی اعتراض رو قبول نکنه که تجدید نظر نره ممنون تز پاسخگویتون

  • سلام
   متاسفانه خیر. حتی اگر شما هم اعتراضی به رای نداشته باشید، طرف مقابل شما حق داره به رای اعتراض کنه و هیچ مقامی نمی تونه این حق را از ایشون سلب کنه.

 40. سلام آقای بنی جمالی
  من تازه نامزد کردم به تازگی متوجه شدم خانواده وخود خانومم حقیقت هایی رو ازمن پنهان کردن یعنی خانوم من قبلا ازدواج کرده بوده همینطور سنش بیشتره ازچیزی که ادعا می کرد همینطور یه سری ضعف های دیگر که بازم قابم کردن من فک میکنم احساسات و آبروی من و خانوادم رو به بازی گرفتن میخوام بدونم امکان شکایت هست چون میترسم مهریه رو اجرا نذارن

  • سلام
   وقت بخیر
   بله فریب دادن طرف مقابل پیش از ازدواج دارای وصف مجرمانه است و مطابق ماده ۶۴۷ قانون مجازات (تعزیرات) جرم انگاری شده است.

 41. سلام آقای وکیل. من یه چک به کسی دادم بابت بدهی هاش به یه نفر دیگه. حالا ده سال ا ز او تاریخ گذشته و طرف چک را برگشت زده و از من طلب میکنه پولش را. من هرچی میگم من به تو بدهی ندارم قبول نمی کنه. چه کاری باید انجام بدم. واقعا مبلغ اون چک خیلی بالاست و من توان پرداخت اش را ندارم.؟ لطفا جواب بدید.

  • سلام
   وقت بخیر
   با توجه به توضیحات شما که می فرمایید از تاریخ چک ده سال گذشته چک مشمول مرور زمان ماده ۳۱۸ و ۳۱۸ قانون تجارت شده است و با توجه به اینکه شما به دارنده چک بدهکار نیستید دادگاه باید وارد ماهیت دعوا شود و طبیعتا مسئولیتی متوجه شما نیست.

 42. سلام
  آقای وکیل امروز از شورای حل اختلاف با من تماس گرفتند و گفتند فردا برای رسیدگی به دادخواستی که شوهرم داده بیایید اینجا. الان تو اینترنت نگاه کردم دیدم نوشته فقط با ابلاغ کتبی باید به دادگاه دعوت بشیم. اگر من فردا نرم مشکلی برای من پیش نمیاد؟

  • سلام
   وقت بخیر
   بله درسته و اصولا وقت رسیدگی باید به صورت کتبی به طرفین ابلاغ بشه و فاصله بین ابلاغ و جلسه رسدگی هم نباید از ۵ روز کمتر باشه. ولی با این حال این شیوه در شورای حل اختلاف مرسوم هست که برای رسیدگی سریع به اختلافات که عمدتا از طریق پادرمیانی و صلح انجام می شود با تلفن به طرفین اطلاع میدهند. اما نرفتن به چنین جلسه ای نمی تواند حق شما را ضایع کند و در صورت عدم حضور شما شورا مکلف است مجددا به نحو کتبی و رعایت فاصله ۵ روز به شما ابلاغ کنند.

 43. سلام وقت بخیر ، میخواستم ببینم میتونم درباره شرکت تعاونی از شما مشاوره بگیرم و شما وکالت من را قبول کنید ممنون

 44. سلام آقای وکیل
  یک آقائی پارسال علیه ما شکایت کرد با عنوان ابطال سند رسمی و قصد داشت خونه را بگیره. یعنی معتقد بود خونه متعلق به اونه و یه سند عادی هم داشت. ما وکیل گرفتیم و خوشبختانه پیروز شدیم. وکیل گفت اگر ما پیروز بشیم حق الوکاله شما را طرف مقابل باید بده. اما تو رای دادگاه هیچ اسمی از حق الوکاله ما برده نشده و وکیل هم دیگه جواب ما را نمیده. الان باید چه کار کنیم؟

  • سلام
   وقت بخیر
   شما می توانید دادخواست دیگری به طرفیت آن شخص به دادگاه بدهید و مشخصا حق الوکاله و هزینه های دادرسی که به شما تحمیل شده را مطالبه نمایید.

 45. سلام،
  میخواستم بدانم در رابطه با سالمندآزاری میتوان از طریق وکیل و قانون اقدام کرد؟ توضیحات را از طریق ایمیل ارسال کرده ام.
  با تشکر

 46. سلام عرض ادب خدمت جناب بنی جمالی گرامی ..استاد گرامی برج ده سال ۱۴۰۱ به پسر من یک اتهام واهی زد که عابر بانک مرا برداشتی و از پاساژ رضای ساوه گوشی خریدی … ..که پسر من قبول نکرده بود دادسرا ایشان را احضار کرده و در دفاع از خودش تمامی مدارک و شاهدی که داشت به دادگاه برد . حتی در ساعتی که ایشان ادعا کرده بود پسرمن فیش ارائه دا ده که توی رستوران غذا خورده و کارت کشیده. در سه بار مدرک گرفتن همه را از پرونده برداشته بودن توی جلسه دادگاه شرکت کرده قاضی شعبه رای غیابی داده دیروز مجدا احضارش کردن رفته اونجا واخواهی زده واخواهی را رد کرده … بد حساب بانکی را مسدود کردن و به پسر من ۸ ملیارد تومان جرم کلاهبرداری زدن …درصورتی که پسرمن هیچ خلافی انجام نداده …به هیچ عنوان خلافی نکرده. ما ساکن تهران هستیم ودر اوه زادگاه مون است ی دام داری داریم که ی تعداد گاو و گوساله نگه داری میکنه ….طرفی که ادعای این عابر بانک کرده به خاطر مشکلات خانواده اش ترد کردن آمده خونه و زندگی نداره آیا از نظر قانون عوامل امنیتی می تونن از نظر قانون برا شخصی پاپوش درست کنند …آیا می تونیم به دادسرای انتظامی از دست قاضی شکایت کنیم …تشکر از لطف شما

  • سلام
   وقت بخیر
   اگر واخواهی شما قبول نشده فرصت تجدیدنظر خواهی دارید و تمام دفاعیاتی که احساس می کنید در مرحله قبل شنیده نشده را در این مرحله به قضات دادگاه تجدیدنظر (که از نظر تجربه و تخصص بالاترند) ارائه نمایید. انشالله نتیجه خواهید گرفت. ضمنا اگر به هر دلیل احساس کردید که در این مرحله اقدامات غیر قانونی توسط قضات دادگاه صورت گرفته شما حق دارید به دادگاه انتظامی قضات شکایت کنید. البته تشخیص اینکه قاضی دادگاه مرتکب تخلف شده کار ساده ای نیست و اصولا طرفی که رای دادگاه به زیان اوست تصور می کند قاضی تخلف شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید